Q&A mPrawo Jazdy, czyli najczęściej zadawane pytania

12 stycznia 2021 admin 0 Comments

Ministerstwo zapewnia, że pobranie aplikacje nie było i nie będzie obowiązkowe mimo braku posiadania tradycyjnego prawa jazdy podczas kontroli.

Kontrola drogowa będzie wyglądała następująco: Policja sprawdzi uprawnienia kierowcy w rejestrach państwowych, czyli w CEK (Centralna Ewidencja Kierowców).

Tak, taka informacja jak zatrzymane prawo jazdy również znajduje się w CEK.

Możemy skorzystać z aplikacji mObywatel lub dokonać zgłoszenia mailowo na adres: mpj.sd@coi.gov.pl 

Rekomendujemy wcześniejszą weryfikację poprawności danych, gdyż podczas kontroli niezależnie czy posiadamy tradycyjny dokument czy elektroniczny mogą pojawić się błędy, dlatego lepiej szybciej je zgłosić i usunąć, aby ewentualna kontrola przebiegła bez problemów.

mPrawo Jazdy nie zastępuje tradycyjnego prawa jazdy, dlatego nie możesz otrzymać go tylko w wersji elektronicznej. Na początku należy posiadać tradycyjny dokument prawa jazdy. W następnej kolejności można utworzyć wersję elektroniczną.

Aplikacje mObywatel, mTożsamość czy mPrawo Jazdy są bezpłatne. Płacimy tylko za korzystanie z internetu podczas pobrania danych – według taryfy swojego operatora.

Aplikację można pobrać ze Sklepu Google Play lub AppStore, w zależności od rodzaju telefonu.

Do korzystania z mPrawo Jazdy niezbędne jest aktywowanie usługi mTożsamość. Można to zrobić bezpośrednio w aplikacji w oknie głównym poprzez kliknięcie „+” i wybranie mTożsamość.

Leave a Reply:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *